Obsługa niepełnosprawnych interesantów 

Budynek przy Obozowej 57, w którym mieści się Kolegium, jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. Podjazd jest zlokalizowany przy wejściu od ul. Prymasa Tysiąclecia. 
Kancelaria Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, czytelnia akt oraz pokój przyjęć interesantów znajdują się na parterze, po prawej stronie od wejścia. 

Samorządowe Kolegium Odwoławcze informuje również, że w ramach ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. 2017 poz. 1824 j.t.) udostępnia usługę, pozwalającą na komunikowanie się z osobami uprawnionymi za pomocą: 
  1. polskiego języka migowego (PJM)
  2. systemu językowo-migowego (SJM)
  3. sposobu komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).
Świadczenie powyższe dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną, (zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych) jest bezpłatne
Osoba uprawniona powinna zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia,wskazując wybraną metodę komunikowania się, do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. 
Zgłoszenie powinno mieć w formę pisemną, można je złożyć do Kolegium osobiście, przesłać faksem bądź mailem na adres kolegium (ul. Obozowa 57; 01-161 Warszawa; poczta@warszawa.sko.gov.pl). Jeśli zgłoszenie zostało przesłane pocztą – termin trzydniowy liczy się od dnia otrzymania zgłoszenia. 
Osoba uprawniona powinna w zgłoszeniu wskazać kontakt do siebie (telefoniczny, sms, faks bądź mailowy) lub do pełnomocnika. Kolegium ustala niezwłocznie datę realizacji świadczenia i informuje o tym osobę uprawnioną w sposób wskazany w zgłoszeniu.